№ |
Умова задачі |
Ціна |
Замов |
2233 |
Розрахуйте рівень безробіття, якщо загальна чисельні дорослого населення становить 25 млн. осіб, кількість зайнятих в націнальній економіці – 17 млн., а кількість безробітних – 660 тис. Зробіть відповідні висновки. |
80грн |

|
1820 |
Припустимо, що стан рівноваги в макроекономіці досягається при ВНП = 60 млрд.дол. Об’єм інвестицій складає 20 млрд.дол. Гранична схильність до збереження 1/3. У економіці з’явилися нові можливості для збільшення інвестицій на 10 млрд.дол.
Визначити: а) на скільки додаткові інвестиції збільшать ВНП;
б) при якому рівні ВНП буде досягнутий новин стан рівноваги в економіці. |
75грн |

|
1808 |
В умовах економічної рівноваги і повної зайнятості реальний ВВП = 700 млрд.гр.од., номінальний ВВП = 720 млрд.гр.од., гранична схильність до споживання = 0,8. Розрахуйте інфляційний розрив та покажіть його графічно. |
50грн |

|
1721 |
У поточному році номінальний ВВП становив 200 млрд. гри., дефлятор ВВП – 105 %, прогнозні розрахунки на наступний рік таки: номінальний ВВП становитиме 230 млрд. грн. а дефлятор ВВП – 108 %. Яким буде зростання реального ВВП у наступному році. |
60грн |

|
1720 |
Розрахуйте величину валового наявного доходу в країні, якщо: заробітна плата найманих працівників становила 400 млрд.дол., валовий корпоративний прибуток – 110 млрд.дол.;
змішаний дохід – 50 млрд.дол.; податки – 40 млрд.дол.; субсидії – 10 млрд.дол.; чисті факторні доходи зовнішні – 20 млрд.дол.; чисті поточні трансферти зовнішні – 10 млрд.дол. |
60грн |

|
1719 |
У результаті економічних шоків ціни зросли на 5%, пропозиція грошей – на 10%. Як і на скільки змінився номінальний ВВП, якщо швидкість обертання грошей залишилась незмінною? |
60грн |

|
1677 |
Економіка країни Ма характеризується наступними показниками (млрд.євро): Y=C+I+G; С=100+0,8Y; І=50; G=50. Визначте рівноважний обсяг національного виробництва (ВВП), величину заощаджень і споживання. |
60грн |

|
1676 |
Номінальний ВВП країни становить 163,2 млрд.грн., споживчі витрати – 54%, внутрішні валові інвестиції – 20%, чистий експорт – 0. Розрахуйте обсяг державних витрат у грошовому вираженні. |
60грн |

|
1666 |
Економіка країни характеризується таким рівнянням: Y=C+I;
C=75+0,65Y’, Y’=Y-tY, t=0,2, I=10+0,23Y. Вирахувати рівноважний дохід (млрд. гр. од)
Дано: Y=C+I, C=75+0,65Y’, Y’=Y-tY, t=0,2, I=10+0,23Y
Знайти: Y-?
|
40грн |

|
1665 |
Потенційний ВВП дорівнює 70, рівноважний ВВП – 80. МРС = 0,75. Який розрив існує в економіці і чому він дорівнює?
Дано: Y_R=80,Y_П=70,MPС=0,75 m_e=4
Знайти: ?E_R-?
|
40грн |

|
1664 |
Рецесійний розрив дорівнює 10 млрд гр од, мультипліткатор витрат = 4. Визначте, скільки втрачає економіка від рецесійного розриву.
Дано: ?E_R=10 млрд.грн.,m_e=4
Знайти: ?Y_R-?
|
40грн |

|
1663 |
Функція споживання має вигляд С=2+0,75Y. Записати функцію заощадження.
Дано: C=2+0.75Y
Знайти: S-?
|
40грн |

|
1662 |
Гранична схильність до споживання дорівнює 0,24. Чому дорівнює гранична схильність до заощадження?
Дано: MPS=0,24
Знайти: MPС-?
|
40грн |

|
1661 |
Споживання населення країни збільшилося на 5 млн. гр. од. Дохід зріс на 8 млн. гр. од. Визначити значення граничної схильності до споживання.
Дано: ?C=5 млн.грн.,?Y=8 млн.грн.
Знайти: MPC-?
|
40грн |

|
1660 |
1. Розрахуйте ВВП усіма можливими способами за такими даними: проміжне споживання = 125, субсидії на виробництво та імпорт = 30, прибутки корпорацій = 150, зарплата найманих працівників = 95, дохід від індивідуального бізнесу = 80, податки на виробництво та імпорт = 85, валовий випуск = 450, продуктові податки = 75, субсидії на продукти = 20 гр. од. |
50грн |

|
1615 |
Припустимо, що криву Філіпса описує таке рівняння: π = 6-0,3(8-5). На скільки процентних х пунктів треба збільшити фактичне безробіття для зниження загальної інфляції на 2 процентних пункти? |
50грн |

|
1614 |
Маємо умови: інфляція = 15%, коефіцієнт чутливості інфляції до зміни рівня циклічного безробіття = 0,5, природний рівень безробіття = 6%, фактичний рівень безробіття = 12%, очікуваний темп інфляції = 17,5%. Обчислити темп інфляції спричинений негативним збуренням сукупної пропозиції. |
50грн |

|
1613 |
Попит і пропозиція на грошовому ринку дорівнюють відповідно 1570 і 1100 млрд.грн., rr= 0,25, cr= 0,2. На яку величину потрібно збільшити грошову базу, щоб урівноважити грошовий ринок без змін процентної ставки? |
50грн |

|
1612 |
Маємо умови: c= 0,75, t= 0,25. Уряд збільшив чисті податки на 150 млрд.грн. На скільки потрібно збільшити державні закупівлі, щоб забезпечити незмінність обсягів ВВП? |
50грн |

|
1611 |
Маємо умови: c= 0,75, t= 0,25. Унаслідок зменшення державних закупівель скорочення реального ВВП становило 435 млрд.грн. На яку величину зменшилися державні закупівлі? |
50грн |

|
1610 |
За умови економічної рівноваги фактичний реальний ВВП= 1575 млрд.грн., потенційний ВВП= 1890 млрд.грн., s= 0,25, ціни зросли на 15%. Розрахуйте рецесійний розрив. |
50грн |

|
1519 |
Наявний дохід домашнього господарства в минулому році склав 300 тис. У поточному році він збільшився в порівнянні з минулим роком на 15%. При цьому споживання збільшилося на 31,5 тис. Необхідно визначити граничну схильність до споживання і граничну схильність до заощадження. |
60грн |

|
1518 |
Функція витрат фірми-монополіста задана формулою ТС = q ^ 2+5q +400. Попит на її продукцію описується рівнянням Q = 40 – 2р. Визначити обсяг прибутку монополіста, якщо він здійснює досконалу цінову дискримінацію |
60грн |

|
1517 |
Ринок грошей характеризується такими даними: С=17О+О,6(Y-Т); І=100-40r: Т=200; А=55, G=350; L=0,75Y-6r; М =735. Визначте:
1) рівняння LМ; 2) рівняння IS; 3) рівноважний дохід та рівень відсоткової ставки |
60грн |

|
1516 |
ВВП становить 600, споживчі витрати = 350, державні закупівлі = 105, експорт = 24, чистий експорт =10, дивіденди = 2, сума амортизації = 20, непрямі податки = 80. Розрахуйте: 1) обсяг валових приватних інвестицій; 2) обсяг імпорту: 3) ЧВП |
60грн |

|
1443 |
Аналітично-розрахункове завдання. В результаті збільшення центральним банком грошової бази в комерційному банку №1 депозити зросли на 135 млн.грн. Коефіцієнт готівки складає 0,18. На яку величину центральний банк початково збільшив грошову базу? |
40грн |

|
1442 |
Аналітично-розрахункове завдання. Реалізуючи фіскальну політику, уряд дискреційно підвищив чисті податки на 241 млн. грн. Якщо гранична схильність до споживання складає 0,71, а гранична податкова ставка = 0,25. Обчислити, на скільки млн. грн. в результаті дій уряду зміниться ВВП? |
40грн |

|
1441 |
Аналітично-розрахункове завдання. Про грошовий обіг у деякій країні відома наступна інформація: депозити в національній валюті 54,7 млн.у.о.; депозити в іноземній валюті 29,1 млн. у.о.; цінні папери, крім акцій 24,7 млн.у.о.; готівка 34,8 млн.у.о. Обчислити коефіцієнт готівки |
40грн |

|
1440 |
Аналітично-розрахункове завдання: У періоді t-1 ВВП деякої приватної закритої економіки сягнув 291 млрд.грн. За наступний період автономні витрати економічних суб’єктів змінилися на 3 млрд.грн. Визначити ВВП країни на кінець періоду t, якщо гранична схильність до споживання складає 0,67 |
40грн |

|
1439 |
Аналітично-розрахункове завдання:У періоді t-1 інвестиційний попит 164 = млн.у.о.Протягом наступного періоду t: автономні інвестиції зросли на 23 млн.у.о.; процентна ставка змінилась на 2,2 відсоткові пункти; чутливість попиту інвестицій до процентної ставки = 11.Визначити обсяг інвестиційного попиту на кінець періоду t, спираючись на просту інвестиційну функцію |
40грн |

|
1344 |
Нехай монетарна база становить 200 млрд.грн., норма резервування 0,2 , а коефіцієнт депонування – 0,5. Визначте пропозицію грошей. |
60грн |

|
1316 |
ВВП = 6000 у.г.о., споживчі витрати = 3500 у.г.о., державні закупки товарів та послуг = 1050 у.г.о., чистий експорт = 100 у.г.о. Розрахувати:
а) обсяг інвестицій;
б) обсяг імпорту при умові, що експорт дорівнює 240 у.г.о.;
в) ЧВП за умови, що сума амортизації становить 200 у.г.о. |
50грн |

|
1315 |
Припустимо, що величина споживання домогосподарств становить 5000 од. нац. валюти, заощадження дорівнюють 3000, а 2000 спланується у вигляді податків.
Розрахувати:
а) особистий дохід;
б) використовуваний дохід. |
50грн |

|
1098 |
Нехай монетарна база становить 200+х млрд грн. норма резервування 0,2, а коефіцієнт депонування – 0,5. Визначте пропозицію грошей. (х- порядковий номер студента) (застосуйте формулу повного мультиплікатора грошей) |
40грн |

|
1097 |
Якщо індекс цін у минулому році становив 120, а цього року – 141+х, то який темп інфляції у цьому році? Скільки часу потрібно, щоб рівень цін подвоїться згідно з “правилом 70”, якщо темп інфляції становитиме 12,3% на рік? (х- порядковий номер студента) |
40грн |

|
1096 |
Природна норма безробіття становить 6%, а його фактичний рівень – 8%. Визначте ВВП – розрив за умови, що коефіцієнт чутливості ВВП до динаміки циклічного безробіття дорівнює 2,5, а фактичний ВВП становить (950-2х) млрд грн. (х- порядковий номер студента) (Застосуйте формулу закону Оукена). |
40грн |

|
1095 |
Природний обсяг виробництва становить 10 000 одиниць, криву AD
описує рівняння Y=(10200-3х)-2Р. Через певний відтинок часу природний обсяг виробництва збільшився на 50%, а рівняння сукупного попиту набуло вигляду: Y=15350-2Р. На скільки відсотків за цей період змінився рівноважний рівень цін? (х-порядковий номер студента). |
40грн |

|
1031 |
Величина споживання задана функцією С=0,65У=150.
1. Побудувати графік функції споживання.
2. Визначити точку нульових заощаджень.
3. Визначити величину доходу, при якому заощадження є від’ємними.
4. За графіком функції споживання визначити величину граничної схильності до споживання та граничної схильності до заощадження при доході, що дорівнює 600 ум. од.
5. Визначити за графіком приріст споживання та приріст заощадження порівняно з точкою нульового заощадження. |
50грн |

|
1030 |
У змішаній рівноважній економіці закритого типу маємо умову: приватні заощадження – 1000 грош. од., інвестиції – 900 грош. од. Визначити величину державних заощаджень. |
45грн |

|
1029 |
За умов приватної економіки закритого типу споживання дорівнює 900 грн, заощадження – 400 грн, незаплановані інвестиції в товарні запаси складають (-100 грн). Чому дорівнює рівноважний дохід? |
45грн |

|
1028 |
В моделі закритої економіки без участі держави обсяг автономних інвестицій дорівнює 60, а функція заощадження визначається за формулою S=0,3У-110. в умовах повної зайнятості ця модель досягне рівноваги при обсязі національного доходу 1100 ум.од.
1. Як за допомогою держави досягти рівня повної зайнятості за умов, що всі державні витрати повинні здійснюватись за рахунок податків, які стягуються за єдиною (прямою) ставкою прибуткового податку?
2. На скільки при цьому зростає національний дохід? |
40грн |

|
1027 |
Інвестиційний проект коштує 680 млн.грн. Передбачається його окупність через 5 років. Щорічний дохід передбачається в розмірі 60 млн.грн. Номінальна ставка процента – 15% річних. Темп інфляції передбачено таким: 1-й рік – 5%, 2-й рік – 6,5%, 3-й рік – 8%, 4-й рік – 6%, 5-й рік – 7%. Визначити доцільність інвенстиційних витрат за даним проектом. |
45грн |

|
1026 |
У приватній економіці закритого типу валовий національний продукт складає 200 млрд. грн., заощадження – 40 млрд.грн., заплановані інвестиції – 60 млрд.грн. Чому дорівнюють незаплановані інвестиції? |
45грн |

|
997 |
Обчисліть абсолютний приріст реального ВВП країни в аналізованому році за таких умов (млрд.грош. од.): у базовому році реальний ВВП- 1000, в аналізованому році номінальний ВВП збільшився до 1200, а ціни зросли на 15%. |
45грн |

|
216 |
За допомогою офіційного сайту Національного банку України ? www.bank.gov.ua проаналізуйте склад та структуру коштів, залучених комерційними банками на рахунки клієнтів в національній та іноземній валюті у 2010-2015 рр. (станом на кінець року). Цифровий матеріал зведіть у таблицю, назвіть її, заповніть, опишіть та зробіть необхідні висновки. |
40грн |

|
110 |
Умови: гранична схитльність до споживання = 0,75; гранична податкова ставка = 0,3. У прогнозному періоді уряд передбачає зменшити державні закупівлі на 159 млрд.грн. На скільки гривень необхідно зменшити чисті податки, щоб компенсувати втрати ВВП внаслідок скорочення державних закупівель? |
50грн |

|
109 |
Розрахувати валовий національний наявний дохід країни за таких умов, млрд. грн.: ВВП = 1180, поточні трансферти від інших країн = 108, поточні трансферти іншим країнам = 120, первинні зовнішні доходи резидентів = 65, первинні зовнішні доходи нерезидентів = 99. |
50грн |

|
108 |
У періоді t-1 реальна процентна ставка r = 13%. У періоді t вона зменшиться до 8%,а автономні інвестиції збільшаться на 172,5 млрд.грн. Обчислити приріст інвестицій у періоді t згідно з простою інвестиційною функцією, якщо b=42. |
50грн |

|
99 |
Доповідь на тему “Психологія страхової справи” |
50грн |

|